Jak na vzdálený přístup
na PLC, HMI, PC a další zařízení

Přistupujte k řídicím systémům na dálku

Díky spolehlivému a bezpečnému připojení na internet se dnes dá na řídicí systémy, průmyslové počítače, webkamery a další zařízení v průmyslu i jiných oblastech přistupovat také vzdáleně. Umožní to v případě poruchy reagovat rychleji, protože technik nemusí za zařízením fyzicky přijít. Stačí se počítačem přes VPN tunel přihlásit k routeru, který umožňuje vzdálenou správu.

Díky tomu na zařízení odkudkoli:

  • provedete preventivní kontrolu,
  • opravíte chybu,
  • zálohujete program PLC,
  • upravíte nastavení.

Jak začít se vzdálenou správou

Pusťte si videonávod, ve kterém vám ukážeme:

  • podle čeho vybrat správný typ routeru pro vzdálenou správu,
  • jak je zajištěná bezpečnost a spolehlivost spojení,
  • jak založit účet v cloud službě Talk2M (2. díl),
  • jak spárovat router Ewon s cloud službou Talk2M (3. díl),
  • jak se vzdáleně připojit na PLC Simatic S7-300, Simatic S7-1500 a počítač (4. díl).

Komu je vzdálená správa užitečná

1. Výrobci strojů

Firmy vyrábějící jednoúčelové stroje je často prodávají do celého světa, poskytují na ně záruku a drží na ně servis. Cestovat za nimi kvůli opravám a preventivní údržbě je náročné na čas i finance. Proto mnozí instalují k řídicím systémům routery pro vzdálenou správu rovnou, aby mohli své služby zajišťovat vzdáleně.

2. Systémoví integrátoři

I ti, kteří spojují různé systémy v jeden celek, můžou zálohovat nebo upravovat programy PLC na dálku a ušetřit tak nemalé náklady. Dokáží tak být svým zákazníkům neustále k dispozici.

3. Oddělení údržby ve výrobním závodě

Údržba má na starosti preventivní prohlídky strojů i rychlé odhalení a odstranění závady, pokud se linka zastaví. Programátor řídicích systémů ale nemůže být všude. Díky vzdálené správě se na stroj připojí odkudkoli přes internet.

Jak na to

Routery pro vzdálenou správu PLC

Z naší zkušenosti je nejlepším řešením pro vzdálenou správu v průmyslu použití routerů Ewon. Nabízí totiž jednoduchou instalaci, vysoce zabezpečený přenos dat a opravdu robustní cloudovou platformu Talk2M.

 

V současnosti vybíráte mezi dvěma typy routerů. Ewon COSY 131 je jednoduchá verze bez zbytečných funkcí. Router jen připojíte do internetu, ke spravovanému zařízení a do služby Talk2M a vzdálený přístup je připravený.

 

Ewon FLEXY 205 umí totéž, ale navíc vám umožní sbírat z řídicích systémů technologická a výrobní data a dál s nimi pracovat, např. zasílat alarmy. Protože stojí jen o něco málo víc, zvažte, jestli v budoucnu nevyužijete i práci s daty.

Alternativa pro rozsáhlé instalace

Další možností jsou kupříkladu routery Teltonika. Také nabízejí vzdálený přístup nebo např. umožňují propojení dvou sítí. Hodí se tam, kde do své VPN sítě potřebujete připojit desítky nebo stovky vzdálených nebo pohybujících se zařízení.

Hlavní předností routerů Teltonika je vysoká spolehlivost. Tu zajišťuje např. redundantní připojení k internetu u dual SIM typů routerů, nebo třeba schopnost automatického restartu, který obnoví přerušené spojení.

Naučte se na PLC přistupovat vzdáleně

Chcete sami zvládat vzdálenou správu PLC? O tom, jak používat průmyslové routery, pořádáme pravidelná školení. Přihlaste se a zjistíte, jak se připojit na nejběžnější řídicí systémy.

Sami si netroufáte?

Pojďme to spolu probrat. Řekněte nám, k čemu vzdálené přístupy potřebujete. Rádi vám poradíme, jak vybrat správný router a jak na vaše zařízení přistupovat na dálku.

Související produkty

16 281.00 Kč (bez DPH)
19 440.00 Kč (bez DPH)
3 078.00 Kč (bez DPH)
4 212.00 Kč (bez DPH)
5 076.00 Kč (bez DPH)

Společnost FOXON je držitelem certifikátu ISO 9001:2015

Sledujte nás i na sociálních sítích.

Made by FOXON s.r.o. © 2021

Rychlý dotaz


Typ vašeho dotazu