Jak na výměnu dat mezi systémy,
databázemi a SAP ERP

Současné úskalí internetu věcí

Koncept internetu věcí spočívá ve vzájemném datovém propojení různých technologických, výrobních a IT systémů. Problém totiž dnes není v tom, že byste neměli dost dat, ale spíš v tom, že je nedokážete přečíst a využít.

O jaká data jde
a k čemu jsou dobrá?

Nejprve si ujasněte, jaká data potřebujete zdostupnit a také komu.

Jednat se může o data různé povahy. PLC, HMI panely, roboty a další zařízení poskytují jak data technologická (např. teploty v rozvaděčích, vibrace na motoru, spotřeba elektrické energie), tak i data výrobní (třeba počet vyrobených kusů, zmetkovost, plnění plánu výroby).

Tato data z provozu je potřeba dostat do nadřazených systémů typu MES, SAP, do databází, do tabulek, do vizualizací a Business Intelligence a z nich případně zase zpět do výroby.

Kdo a na co
je bude potřebovat

  • Údržba pro efektivnější condition monitoring,
  • výroba pro hodnocení KPI a řízení výrobního procesu,
  • manažeři pro strategičtější rozhodování a efektivnější plánování.

Jak tedy jednotlivé systémy vzájemně propojit, když každý komunikuje na bázi jiného protokolu? Potřebujete data standardizovat a transportovat je mezi jednotlivými systémy.

Jak na to

Datový konektor OPC Router

Do teď jste museli výměnu dat řešit přes různá komunikační rozhraní nebo je tvořit konkrétní úloze na míru. OPC Router je software program, který vám umožní propojit nejrůznější průmyslová zařízení a IT systémy mezi sebou, např. řídicí systémy výrobních zařízení, tiskárny, čtečky, e-mail, databáze, SAP atd. Právě schopnost propojit výrobní zařízení se SAPem považujeme za obrovskou výhodu.

To vše rychle, automatizovaně a bez znalostí programování. Navíc veškeré toky dat vidíte v přehledné vizualizaci.

Konkrétní systémy propojíte kombinací jednotlivých plug-inů. Kupujete tedy jen ty, které skutečně potřebujete. Nejpoužívanější jsou plug-iny pro SAP, SQL Server, OPC UA, MQTT Client, Heidenhain a další.


Komunikační protokol OPC

OPC server KEPServerEX si klade za cíl umožnit sběr a archivaci dat ze všech běžně používaných průmyslových zařízení, a převádět je na standardizovaný protokol OPC DA/UA. V tomto formátu je pak možné data poskytnout databázím, vizualizačním programům nebo dalším IT systémům, třeba právě prostřednictvím OPC Routeru.

K dispozici je víc než 150 ovladačů pro stovky různých zařízení. Opět kupujete právě ty, které potřebujete, nebo za výhodnou cenu pořídíte balíček nejčastěji používaných driverů podle průmyslového odvětví.


Sběr dat pomocí routerů Ewon

Pro získávání dat z nejčastějších řídicích systémů můžete použít také routery Ewon Flexy 205. Primárně jsou určené pro vzdálenou správu, ale to, že přes cloud zpřístupňují data nejpoužívanějších PLC, z nich dělá rychlý a snadný způsob, jak s těmito daty dál pracovat.

Naučte se práci s daty

Chcete o výměně dat mezi systémy vědět víc? O všech zmíněných způsobech, jak data zprostředkovávat, pořádáme pravidelná školení. Přihlaste se a zjistíte, jak s jednotlivými nástroji pro sběr a výměnu dat pracovat efektivně.

Sami si netroufáte?

Potřebujete poradit? Chcete pečlivě zvážit, kudy se do výměny dat pustit? Pojďme to spolu probrat. Řekněte nám, jaká je vaše představa a čeho chcete dosáhnout, a my vám pomůžeme najít nejvhodnější řešení.

Související produkty

16 281.00 Kč (bez DPH)
78 300.00 Kč (bez DPH)
28 350.00 Kč (bez DPH)
28 350.00 Kč (bez DPH)
28 350.00 Kč (bez DPH)
28 350.00 Kč (bez DPH)
31 320.00 Kč (bez DPH)

Společnost FOXON je držitelem certifikátu ISO 9001:2015

Sledujte nás i na sociálních sítích.

Made by FOXON s.r.o. © 2021

Rychlý dotaz


Typ vašeho dotazu