Co jsou projekty FIOT

FIOT (FOXON Internet of Things)
chytré projekty pro IoT
a Industry 4.0

Reaktivní údržba, tedy "hašení" problémů až ve chvíli, kdy nastanou, představuje v dnešní době neefektivní plýtvání pracovními silami a časem odborných údržbářů, což si může málokterá společnost dovolit. Prediktivní údržba naproti tomu problémy předvídá, pomáhá jim předcházet a snižuje tak náklady, šetří čas a celkově zkvalitňuje a zefektivňuje celý proces údržby strojů a zařízení. 

Projekty FIOT jsou připraveny řešit celý ekosystém údržby od sběru dat, condition monitoringu (CM), chytré a prediktivní údržby až třeba po rozšířenou realitu.

Přepněte vaši reaktivní údržbu na prediktivní

Reaktivní údržba je založená na řešení problémů až ve chvíli, kdy nastanou.
Prediktivní je oproti tomu díky pečlivému monitorování stavu strojů předvídá, a šetří tak čas, peníze i vaše nervy kvůli neplánovaným odstávkám.    
Vyhovuje vám hašení problémů nebo jste raději pro chytrou údržbu?

HAŠENÍ problémů nám vyhovuje

 • Opravujeme jen to, co je rozbité
 • Problémy řešíme, až když se zastaví výroba
 • Náhradní díly za rozbité sháníme expres
 • Spotřebu energií nesledujeme - nepotřebujeme šetřit
Tahem přepni

Chceme raději CHYTROU ÚDRŽBU

 • Pravidelně sledujeme stavy strojů na základě sběru dat
 • Provádíme preventivní údržbu v době plánovaných odstávek
 • Náhradní díly máme vždy na skladě
 • Sledujeme spotřeby energií a díly tomu šetříme

Proč řešit sběr dat, condition monitoring 
a prediktivní údržbu právě s námi?

 • REALIZOVANÉ PROJEKTY


  Vytvořili jsme jeden z nejpropracovanějších IoT projektů v ČR pro ŠKODA AUTO. 
  Více informací o tomto projektu, který pracuje i s rozšířenou realitou a 3D modely, se dočtete v referencích.

 • ŘEŠENÍ PRO VELKÉ I MALÉ FIRMY


  Se sběrem dat a CM máme velké zkušenosti. Nové postupy pomáháme zavádět
  ve velkých korporátech i malých firmách.

 • PROJEKTY NA MÍRU


  Vymýšlíme vždy řešení na míru. Nemusíte se tak bát nákladných postupů a zařízení, které byste nevyužili. Třineckým železárnám jsme například vyřešili problém s měřením teplot ve výrobních halách instalací pouhých 10 bezdrátových senzorů.

 • DŮKLADNÁ ANALÝZA A PŘEDÁNÍ KNOW-HOW


  Nejprve provedeme podrobnou analýzu vaší situace a navrhneme možná řešení. Projekt doporučíme vyzkoušet nejprve v malém - tzv. proof of concept. Na něm "vychytáme mouchy"  a naučíme vaše techniky co nejvíce z našeho know-how, abyste si větší projekty mohli spravovat sami.

 • MEZINÁRODNĚ UZNÁVANÉ SW ŘEŠENÍ


  Projekty realizujeme na platformě ThingWorx, kterou vlastní nadnárodní společnost PTC a její integrátory najdete po ČR, SR i celém světě. Pokud by vám spolupráce s námi přestala vyhovovat, nemusíte se bát, že by vám zbyl nepoužitelný projekt.


Inovace i úspory
pro výrobu a údržbu

Efektivně reagujeme na stavy, vlastnosti a události s využitím OPC standardů, bezdrátových technologií, cloudových úložišť i lokálních serverů, mobilních zařízení apod.“

Díky dostupným datům můžete řešit problémy mimo jiné v oblasti úspory energií, zvyšování OEE, predikce poruch, reakční doby údržby, včasném varování o mimořádných událostech, reportingu, nedostatku kvalifikovaných pracovníků.

Pevným základem našich řešení je vždy kvalitní a optimalizovaný sběr technologických (popř. i výrobních) dat a smysluplná integrace s dalšími systémy.


Všechno začíná
u sběru dat

Kvalitní sběr dat je první krok k modernizaci údržby. Jen s reálnými daty máte skutečný přehled o tom, co se ve výrobě děje a můžete na situace pružně reagovat. Digitální data jsou klíčovou součástí condition monitoringu, prediktivní a chytré údržby. 

Každý projekt začínáme optimalizací sběru technologických dat – ať už jsou to teploty, tlak, spotřeby, vibrace a další, vždy s ohledem na poměr cena/výkon a podle řešeného problému a očekávání.

Jak se staví projekt?

Podívejte se, jak se snadno dostanete od sběru dat k prediktivní údržbě krok za krokem.

Novinky
z naší firmy

Stačí 2 e-maily měsíčně a neunikne vám nic podstatného. 
Přihlaste se a každou druhou středu čtěte přímo ve své poště.

Váš e-mail je u nás v bezpečí. Vždy ctíme Zásady zpracování osobních údajů.

Ostatní články / 13. 06. 2018

13. června 2018 jsme spustili nový web a e-shop. Má moderní design, přehlednější strukturu a víc užitečného obsahu. Co to přinese našim zákazníkům a co dělat, když něco nebude fungovat?

Ostatní články / 21. 05. 2018

Condition monitoring je dnes už nedílnou součástí průmyslové výroby. Pomůže vám hladce přejít na prediktivní údržbu, snížit neplánované poruchy, snížit náklady na údržbu, zlepšit kvalitu výroby a mnoho dalšího. 

Ostatní články / 11. 05. 2018

Společnost HMS nedávno oznámila, že jejich průmyslový router pro vzdálenou správu eWON Cosy nyní podporuje také e-mailové a SMS notifikace. To znamená, že když router zaznamená nějaký problém, uživatelé snadno pochopí, kde a kdy došlo k chybě, i když nejsou přímo u stroje.

Společnost FOXON je držitelem certifikátu ISO 9001:2008.

Sledujte nás i na sociálních sítích.

Made by FOXON s.r.o. © 2018

Rychlý dotaz


Typ vašeho dotazu: