Co jsou projekty FIOT

FIOT (FOXON Internet of Things)
chytré projekty pro IoT a Industry 4.0

Reaktivní údržba, tedy „hašení“ problémů až ve chvíli, kdy nastanou, představuje v dnešní době neefektivní plýtvání pracovními silami a časem odborných údržbářů, což si může málokterá společnost dovolit.
Preventivní údržba naproti tomu problémy eliminuje tím, že jim pomáhá předcházet, a snižuje tak náklady, šetří čas a celkově zkvalitňuje a zefektivňuje celý proces údržby strojů a zařízení.

Projekty FIOT jsou připraveny řešit celý ekosystém údržby – sběr dat, condition monitoring (CM), preventivní a chytrou údržbu i třeba rozšířenou realitu.

Přepněte reaktivní údržbu na preventivní

Reaktivní údržba je založená na řešení problémů až ve chvíli, kdy nastanou.
Preventivní jim oproti tomu díky pečlivému monitorování stavu strojů předchází a šetří tak čas, peníze i vaše nervy kvůli neplánovaným odstávkám.
Vyhovuje vám hašení problémů, nebo jste raději pro chytrou údržbu?

HAŠENÍ problémů nám vyhovuje

 • Opravujeme jen to, co je rozbité.‎
 • Problémy řešíme, až když se zastaví výroba.‎
 • Náhradní díly za rozbité sháníme expres.‎
 • Spotřebu energií nesledujeme – nepotřebujeme šetřit.‎
Tahem přepni

Chceme raději CHYTROU ÚDRŽBU

 • Pravidelně sledujeme stavy strojů na základě sběru dat.
 • Provádíme preventivní údržbu v době plánovaných odstávek.
 • Důležité náhradní díly máme vždy na skladě.
 • Sledujeme spotřeby energií, a díky tomu šetříme.

Proč řešit sběr dat, condition monitoring a preventivní údržbu právě s námi?

  • REALIZOVANÉ PROJEKTY


   Vytvořili jsme jeden z nejpropracovanějších IoT projektů v ČR pro ŠKODA AUTO. 
   Více informací o tomto projektu, který pracuje i s rozšířenou realitou a 3D modely, se dočtete v referencích.

  • ŘEŠENÍ PRO VELKÉ I MALÉ FIRMY


   Se sběrem dat a condition monitoringem máme velké zkušenosti.
   Nové postupy pomáháme zavádět ve velkých korporátech i malých firmách.

  • PROJEKTY NA MÍRU


   Vymýšlíme vždy řešení na míru. Nemusíte se tak bát nákladných postupů a zařízení, které byste nevyužili. Třineckým železárnám jsme například vyřešili problém s měřením teplot ve výrobních halách instalací pouhých 10 bezdrátových senzorů.

  • DŮKLADNÁ ANALÝZA A PŘEDÁNÍ KNOW-HOW


   Nejprve provedeme podrobnou analýzu vaší situace a navrhneme možná řešení. Projekt doporučíme vyzkoušet nejprve v malém – tzv. proof of concept. Na něm „vychytáme mouchy“ a naučíme vaše techniky co nejvíce z našeho know-how, abyste si větší projekty mohli spravovat sami.

  • MEZINÁRODNĚ UZNÁVANÉ SW ŘEŠENÍ


   Projekty realizujeme na platformě ThingWorx, kterou vlastní nadnárodní společnost PTC a její integrátory najdete po ČR, SR i celém světě.
   Pokud by vám spolupráce s námi přestala vyhovovat, nemusíte se bát, že by vám zbyl nepoužitelný projekt.


  Inovace i úspory pro výrobu a údržbu

  Efektivně reagujeme na stavy, vlastnosti a události s využitím OPC standardů, bezdrátových technologií, cloudových úložišť i lokálních serverů, mobilních zařízení apod.

  Díky dostupným datům můžete řešit problémy mimo jiné v oblasti úspory energií, zvyšování OEE, prevence poruch, reakční doby údržby, včasného varování o mimořádných událostech, reportingu či nedostatku kvalifikovaných pracovníků.

  Pevným základem našich řešení je vždy kvalitní a optimalizovaný sběr technologických a/nebo výrobních dat a smysluplná integrace s dalšími systémy.

  Výstupem pak bývá jednoduchá, přehledná a moderní vizualizace dat. Zobrazuje nejen pouhá čísla, ale i barevné tabulky, grafy, semafory, 3D modely linek nebo jejich částí a realitu rozšířenou o digitální informace.


  Všechno začíná u sběru dat

  Kvalitní sběr dat je první krok k modernizaci údržby. Jen s reálnými daty máte skutečný přehled o tom, co se ve výrobě děje, a můžete na situace pružně reagovat. Digitální data jsou klíčovou součástí condition monitoringu, preventivní a chytré údržby

  Každý projekt začínáme optimalizací sběru technologických dat – ať už jsou to teploty, tlak, spotřeby, vibrace a další, vždy s ohledem na poměr cena/výkon a podle řešeného problému a očekávání.


  Inspirujte se projekty ostatních

  Praktická ukázka je vždycky nejnázornější. Podívejte se, jaké projekty už jsme uvedli v život s našimi zákazníky a jaké to pro ně mám reálné přínosy. Možná v tom poznáte i svou situaci.

  Jak se staví projekt?

  Podívejte se, jak se snadno dostanete od sběru dat k preventivní údržbě krok za krokem.

  Novinky
  z naší firmy

  Stačí 2 e-maily měsíčně a neunikne vám nic podstatného. 
  Přihlaste se a každou druhou středu čtěte přímo ve své poště.

  Váš e-mail je u nás v bezpečí. Vždy ctíme Zásady zpracování osobních údajů.

  Recenze | 18. 09. 2019

  OPC UA je momentálně v kurzu. Jde o technologii založenou na obecně používaných komunikačních standardech, jako jsou TCP/IP, HTTP a SOAP. To znamená, že OPC UA může fungovat i na jiných platformách než Windows. Vyzkoušeli jsme si, jak to funguje, na příkladu routeru Ewon Flexy, který obsahuje OPC UA server.

  Případové studie | 16. 09. 2019

  Společnost Faurecia potřebovala pro své klíčové zákazníky z automotive přístup k výrobním datům. IoT Gateway od Kepware dělá její výrobní procesy transparentnější, a přitom zjednodušuje práci i samotným zaměstnancům.

  Ostatní články | 04. 09. 2019

  Komunikační standard OPC UA přinesl zásadní zjednodušení v používání OPC komunikace. Najednou je v leckterém zařízení integrovaný OPC UA server a aplikace jako HMI SCADA, MES nebo ERP mohou z těchto zařízení vyčítat data napřímo. Má to ale i své nevýhody. Pojďme se podívat, co OPC UA přináší a proč se často bez klasického OPC serveru na počítači ještě neobejdete.

  Společnost FOXON je držitelem certifikátu ISO 9001:2018

  Sledujte nás i na sociálních sítích.

  Made by FOXON s.r.o. © 2019

  Rychlý dotaz


  Typ vašeho dotazu