Praktická teorie

Praktická teorie

Druhý díl našeho miniseriálu o switchích je tu! Tentokrát se podíváme na zoubek redundanci a na praktickém příkladu osvětlíme funkci mirror portu. Dále si představíme kategorii speciálních switchů, zopakujeme způsoby montáže a na závěr si řekneme, jaký je rozdíl mezi switchi od společností Kyland a Nautilus Infotech.

Praktická teorie

Protože opakování je matka moudrosti, připravili jsme pro vás dvoudílný miniseriál o switchích. V prvním díle se dočtete, jak vlastně switche fungují a proč byste měli dát přednost těm, které se vyrábí speciálně pro průmysl. Také se dozvíte, k čemu poslouží manažovatelné a nemanažovatelné switche a jak se rozhodnout mezi optikou a metalikou. 

Praktická teorie
OPC Item x OPC Group

V OPC specifikaci jsou komunikované veličiny mezi OPC Serverem a OPC Klientem nazývány OPC Item, OPC Tag nebo I/O bod. Jeden OPC Item zpravidla odpovídá určité adrese připojeného hardware zařízení (nadefinováno v OPC Serveru). Pro OPC Klienta je OPC Item charakterizován tzv. ItemID, který jednoznačně identifikuje veličinu v OPC Serveru. Typicky je tvořen řetězcem složeným z jednotlivých úrovní konfigurace, např. "jméno_stanice.jméno_bufferu.jméno_itemu".

Společnost FOXON je držitelem certifikátu ISO 9001:2008.

Sledujte nás i na sociálních sítích.

Made by FOXON s.r.o. © 2018

Rychlý dotaz


Typ vašeho dotazu