OSTATNÍ ČLÁNKY

Ostatní články

Máte starý KEPServerEX? Kepware mění podmínky

Všichni, kdo používají starší verze KEPServerEX, by teď měli zpozornět. Od příštího roku totiž Kepware zpřísňuje podmínky jejich podpory, a to především z bezpečnostních důvodů. Čtěte, co bude jinak a kdo může být v klidu.

logo společnosti PTCBezpečnost výrobních a technologických dat byla vždy ožehavá otázka a s technologickými možnostmi roste i důraz zákazníků na to, aby jejich informace byly dostupné pouze povolaným. Společnost PTC se všemožně snaží pomáhat zákazníkům optimalizovat bezpečnost jejich průmyslových řídicích systémů a zajistit, aby používali KEPServerEx co možná nejbezpečnějším způsobem.

Během minulých měsíců uvolnilo PTC v rámci Kepware nová bezpečnostní vylepšení a vytvořilo Manuál bezpečného používání KEPServerEX (zatím v angličtině, brzo přeložíme do češtiny), aby uživatelům ukázal prostředky, které jim pomohou se úspěšně pohybovat ve světě kyberhrozeb.

Mít aktuální software je nezbytné

logo značky KepwareJak je popsáno ve výše zmíněném manuálu, mít software aktuální je nutnou součástí osvědčené praxe. I proto se mění zásady poskytování standardní podpory pro KEPServerEX. Týkají se softwarových a bezpečnostích záplat a platit budou od 1. ledna 2019. Dočtete se o nich na stránkách Kepware, ale podstata je následující.

PTC poskytuje pro všechny produkty Kepware technickou podporu, a to v rámci aktuální licence (tzv. Support and Maitenance Agreement). V rámci té vyvíjí a vydává softwarové a bezpečnostní záplaty, čímž snižuje chybovost a ohrožení vašich dat.

Technická podpora však nesouvisí s tzv. End-of-Life produkty (EOL), tedy těmi, které se postupně vyřazují a výrobce je už nepodporuje.

Hlavní změna se týká právě toho, jak se z produktů stávají EOL. Od 1. ledna 2019 se to stane konkrétnímu softwaru, pokud:

  • byl na trh uvolněn před dvěma a více lety
  • nebo po pátém vydání dané verze softwaru.

Co to znamená?

Znamená to, že po tomto datu již nebudou vyvíjeny či distribuovány další softwarové či bezpečnostní záplaty pro danou verzi. Tím je myšlena oprava jakékoliv chyby v produktu, která způsobuje nesprávné či neočekávané fungování, popř. řešení slabiny softwaru, která by se mohla stát cílem kyberútoku, jehož následkem by mohlo dojít k ohrožení bezpečnosti.

Nejlépe z této změny vyjdou ti, kteří si pravidelně platí technickou podporu a přecházejí na nejnovější verzi KEPServerEX hned, jak vyjde. Ti budou mít jistotu, že bude jejich KEPServerEX vždy aktuální a maximálně zabezpečený. Těm ostatním výrazně doporučujeme totéž, protože jedině tak budete používat bezpečnou OPC komunikaci.

Co teď s tím?

Takže pokud chcete využívat aktuální záplaty a mít své svůj KEPServerEX aktuální, pořiďte si aktuální lincenci. Součástí je i technická podpora přímo od výrobce, která se v krizových chvilkách opravdu hodí.

 

tlacitko licence

Související produkty

Novinky
z naší firmy

Stačí 2 e-maily měsíčně a neunikne vám nic podstatného. 
Přihlaste se a každou druhou středu čtěte přímo ve své poště.

Váš e-mail je u nás v bezpečí. Vždy ctíme Zásady zpracován osobních údajů.

Společnost FOXON je držitelem certifikátu ISO 9001:2015

Sledujte nás i na sociálních sítích.

Made by FOXON s.r.o. © 2020

Rychlý dotaz


Typ vašeho dotazu