OSTATNÍ ČLÁNKY

Ostatní články

Pro eWONy důležité – aktualizujte si certifikát včas!

Používáte routery eWON? Už od léta se vám možná v eCatcheru zobrazuje upozornění o nutnosti aktualizace. Neignorujte ho, po novém roce byste mohli být nepříjmně překvapení.

Vyprší platnost certifikátu OpenVPN

K 31. prosinci 2018 vyprší platnost certifikátu, který používají některá zařízení eWON k připojení k Talk2M. Pokud je u vašich zařízení eWON potřeba provést aktualizaci certifikátu, ukazuje se vám upozornění po přihlášení do eCatcheru. Tučně jsou vyznačena ta zařízení, která je potřeba aktualizovat.

ewon screen

 

Tento certifikát je automaticky aktualizován službou Talk2M. Proto je nezbytné, abyste alespoň jednou před 31. prosincem 2018 připojili vaše zařízení eWON k Talk2M. Pokud je do tohoto data nepřipojíte, budete muset na těchto zařízeních lokálně spustit Talk2M wizard. Zbytečně si tak přiděláte práci navíc.

Jak funguje aktualizace certifikátu?

Aktualizace certifikátu každého zařízení eWON, které je online, bude automaticky provedena službou Talk2M za předpokladu, že administrátor účtu nevypnul v nastavení účtu automatický upgrade oprav zabezpečení (ASPU neboli Automatic Security Patch Upgrade).

Aby bylo možné identifikovat zařízení eWON, u kterých je potřeba provést aktualizaci, musí si uživatel stáhnout a nainstalovat nejnovější verzi aplikace eCatcher. V ní se pak u každého zařízení, u kterého je potřeba aktualizaci provést, zobrazí červený výstražný trojúhelník.

Poznámka: Při aktualizaci certifikátu OpenVPN není potřeba restartovat vaše zařízení eWON. Celý proces aktualizace je tedy zcela transparentní.

Kterých zařízení eWON se aktualizace týká?

Aktualizace se týká zařízení eWON CD, Cosy a Flexy, která byla nainstalována před 17. lednem 2017 a od 1. května 2018 se nepřipojila k Talk2M.

Pokud si nebudete jistí, podívejte se na stránku výrobce nebo se obraťte na naši Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., rádi vám pomůžeme.

Související produkty

Novinky
z naší firmy

Stačí 2 e-maily měsíčně a neunikne vám nic podstatného. 
Přihlaste se a každou druhou středu čtěte přímo ve své poště.

Váš e-mail je u nás v bezpečí. Vždy ctíme Zásady zpracován osobních údajů.

Společnost FOXON je držitelem certifikátu ISO 9001:2015

Sledujte nás i na sociálních sítích.

Made by FOXON s.r.o. © 2019

Rychlý dotaz


Typ vašeho dotazu